יום שישי, 25 במרץ 2011

חברי הועדה המחוזית יגיעו במאי לסיור בעמק ססגון

אחרי דיון סוער של הועדה המחוזית בו הציג סוקר מטעמם, ברק כץ מחברת אתוס את המסמך הנופי סביבתי שהכין לתכנית אתר התיירות ונופש בקעת תמנע החליטו חברי הועדה שבלי להיות בעמק ססגון ובלי לסייר בבקעת תמנע לא יוכלו להכריע בעניין התכנית.
עמדת הסוקר היא שאין לבנות מלון בעמק ססגון והוא ממליץ כחלופה מועדפת למלונאות בבקעת תמנע הקמת מלון צמוד למבואת הכניסה לפארק תמנע.
יש לקוות שלאחר הסיור חברי הועדה יאמצו את המלצות הדו"ח ויפעלו לביטולה של תכנית המלון בעמק ססגון.
בדיון הועדה נכחו למעלה מ-20 מתושבי חבל אילות שבאו לתמוך בחברי ועד התושבים למען עמק ססגון אשר מנהלים את המאבק החשוב הזה ובאו להביע את התנגדותם לתכנית.
בין הפונים אל הועדה היו פרופסור אמוץ זהבי, שהיה ממיסדי החברה להגנת הטבע. פרופ' זהבי נתן סקירה קצרה על הפגיעה החמורה של הפעילות בבקעת תמנע ועל חשיבות שימור עמק ססגון כבלתי מופר. יואב איגרא קרא מן הכתב על כמה שהוא עייף ומתוסכל מתשע שנים של עיסוק בפרוייקט ומהאשמות ארגוני הסביבה נגדו. הוא היה משכנע מאד בכנותו ובאמונתו שהוא תורם לפיתוח הנגב והערבה אבל לא השתכנע שלא זו הדרך.
ד"ר בני שלמון הציג את עמדת רשות הטבע והגנים לפרוייקט. בדבריו הוא שם את הדגש על עמדתו האישית ביחס לעמק ססגון ואת עמדת הרשות שהיא חלופת הקיבוצים הוא השמיע רק בין השורות. יש לקוות שזה נרשם בפרוטוקול כי בקלות אפשר היה לטעות ולהבין מדבריו שעמק ססגון הוא שטח מופר ושהוא החלופה הראויה למלון.
חשוב לזכור שאת המאבק הזה מובילים חמישה אנשים מתושבי האזור שהם הועד. החוט המקשר בינהם הוא האהבה שלהם למקום והרצון שלהם לשמור עליו.
מי שהאזין השבוע לפינתו של מורי חן ברדיו קול הים האדום ושמע אותו קורא לאנשים הנאבקים על עמק ססגון "ירוקים אוכלי גרנולה ושקדים" כדאי שיתבונן שוב. הם אינם בהכרח "ירוקים" אבל הם כן אנשי סביבה. אני מסירה את הכובע על המסירות שלהם להצלת עמק ססגון.

מצורף קישור לכתבה מתוך ערב ערב ובו פירוט בהרחבה על הדיון בועדה המחוזית. חסרים בה התייחסות למקומם החשוב של הועד במאבק ובדיון עצמו.
"הישג ליואב איגרא: "עמק ססגון אינו בתולי כפי שטוענים הירוקים"."

0 comments:

הוסף רשומת תגובה