יום שבת, 22 באוקטובר 2011

למעלה מ-1500 אנשים הגיעו לארוע מחאה בחולות סמר

למעלה מ-1500 איש היגעו לארוע המחאה בחולות סמר.

צלמים דורון ניסים, מורי חן, יניב גולן וטל גולדמן


ארגון סביבה בריאה בערבה, ארגון הסביבה המקומי של תושבי חבל אילות פועל למען עצירת תכנית הכריה בחולות סמר למעלה משלוש שנים. אנו גאים בהישגים במאבק עד כה ואני נרגשת מכך שממאבק קטן ומקומי זכינו לתמיכה רחבה מתושבי הערבה, אילת ומרחבי המדינה כולה. אנו גם נהנים מתמיכתם של ארגוני סביבה נוספים בהם היחידה הסביבתית של המועצה, רט"ג, חלה"ט, אט"ד, תנועה ירוקה ומגמה ירוקה והמשרד להגנת הסביבה, ללא שותפויות אלה סיכויינו לנצח במאבק היו קטנים בהרבה.
ארגון סבב"ע פועל להגנה על השטחים הפתוחים במועצה האזורית חבל אילות שחולשת על 13% משטחה של מדינת ישראל. תנופת הפיתוח החשובה כל כך לקהילה הקטנה שלנו מאפשרת לעיתים לשכוח משיקולים סביבתיים. על ידי לימוד נושאי פיתוח וסביבה אנו פועלים לקידום השיח הציבורי-דמוקרטי ומעודדים
למעורבות סביבתית וחברתית. רק כך נוכל להביא לחשיבה ועשייה על פי ערכים של קיימות וחזון סביבתי.
חשוב שנזכור ששליחותנו אינה מסתיימת הערב אחרי רדת החשיכה. עלינו להמשיך לפעול כולנו לעצירת תכנית הכרייה בחולות. עתיד החולות ומגוון המינים העשיר החי בהם הוא בידיים שלנו. עלינו להמשיך להפעיל לחץ על שר התשתיות ח"כ ד"ר עוזי לנדאו, על שר הבינוי והשיכון ח"כ אוריאל אטיאס, על שר הפנים ח"כ אלי ישי ועל
מנכ"ל המנהל מר בנצי ליברמן על מנת לשנות את ההחלטה המוטעית. עלינו לעצור את תכנית הכרייה כי ישנן חלופות לחול הדיונות אבל אין חלופות לדיונות.
תודה לשותפיי הקרובים אסף אדמון, נעמה פישר, ראובן זלצ דורון ניסים וכל צוות המחוז, ולחבריי בארגון סבב"ע, תושבי האזור שעזרו לממש את האירוע המדהים הזה. ותודה אחרונה לכם על שהגעתם ללמוד, לחוש וליהנות מחולות סמר.

0 comments:

הוסף רשומת תגובה